Autizmo supratimo diena

Balandžio 2-oji pasaulyje žymima kaip Autizmo supratimo diena. Šiai dienai paminėti visame pasaulyje organizuojamos įvairios akcijos. Mūsų lopšelis-darželis taip pat prisijungė prie organizuojamų akcijų. Viena iš jų, Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ akcija sodinti Supratimo medį ir ant medžio šakų pakabinti lašo formos lapelius su žodžiais, kurie įprasmintų supratimą. Darželio kieme sodinome jauną obelaitę, kuri augdama ir duodama derlių sustiprintų šios gražios akcijos svarbą, kad žodžiai, parašyti ant lietaus lašelių formos lapų, išaugtų į bendrą supratimą ir palaikymą žmonių, turinčių autizmo spektro sutrikimų.

Taip pat pasaulyje, minint šią dieną, vykdoma akcija LightItUpBlue, naudojami mėlynos spalvos akcentai, simbolizuojantys kvietimą visuomenę sužinoti daugiau, „šviesti(s)“ apie autizmą, išreikšti paramą asmenims su autizmo spektro sutrikimu. Lopšelio darželio bendruomenė, prisijungdama prie šios akcijos, šią dieną dėvėjo mėlynos spalvos drabužius.

Nuotraukos G. Burbulaitės, I. Čemerienės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *