Užgavėnės

Jeigu dar kas nors nežino –
Eisiu šiandien kepti blynų!
Vežkit čia mašiną miltų!
Ir aliejaus – kad nesviltų.
Dešimt kibirų uogienės!
Ir nelauksim vakarienės.
Valgysime, kol karšti,
Nes blogai pilvai tušti!
Šiandien turim būti sotūs,
Kad sėkmė visiems šypsotųsi! (Birutė Lenktytė)
Užgavėnės pas mus buvo triukšmingos, spalvingos ir labai linksmos.
Kaip ir pridera, skambėjo nuotaikingos Užgavėnių dainos, buvo žaidžiami žaidimai. Būtinas šventės akcentas – persirengėliai, įvairūs personažai. Išmoningai ir kūrybingai vaikai pasigaminę kaukes gąsdino Žiemą. O kokios Užgavėnės be Lašininio ir Kanapinio, be jų kovos ir Kanapinio pergalės? Aišku, kad ir kaip nenorėjo, Lašininis buvo nugalėtas. Šventė – ne šventė be skanumynų. O kokios Užgavėnės be blynų? Šventės dalyviai gardžiais blynais vaišino vieni kitus, ragavo. Visi įsijungė į Užgavėnių linksmybes. Morės gamyba, pažintis su Užgavėnių tradicijomis ir papročiais, su Užgavėnių personažais, burtais, spėjimais ir prietarais, linksmos dainos, smagūs rateliai, įsikūnijimas į šventės personažus, galimybė triukšmauti be apribojimų – tai senos tradicinės šventės priartinimas prie XXI amžiaus. Tradicijų puoselėjimas – svarbi tautinio identiteto dalis. Suvokdami šventės prasmę ir tinkamai ją švęsdami palaikome kultūrinį paveldą.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Aistė Striogienė, Roneta Baronienė, Gabrielė Meškinytė, meninio ugdymo mokytoja Laima Ramanauskienė
Be Panevėžio lopšelio-darželio „Pasakos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.
Šrifto padydinimas
Kontrastas