29Bal2019

Saulėtą balandžio 25 dieną ,, Pasakos“ vaikai, nešini savo pagalvėmis, susitiko lauko aikštelėje
pagalvių mūšiui. Visi darė mankštą su pagalvėlėmis, įsisuko į pagalvių mūšio sūkurį, mėtė
pagalvėles į viršų ir bandė jas sugauti, mėtė vieni kitiems, šoko pagalvių lopšinę, o kai kurie net
,,prigulė”… Šio renginio tikslas surasti savitus būdus stresui ir pykčiui nugalėti.

Nuotraukos G. Atraškevičiūtės

29Bal2019
2019 -04- 26 mūsų lopšelyje-darželyje svečiavosi Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos – daugiafunkcio centro pedagogai.
Viešnagės metu pedagogai dalinosi patirtimi apie vaikų turinčių specialiųjų poreikių ugdymo sėkmes, iššūkius ir galimybes, siekiant tikslingos pagalbos vaiko sėkmei.
Nuotraukos G. Atraškevičiuūtės
11Bal2019

,,Pasakoje“ jau yra edukacinė bitutė – robotas „Bee-bot“.

Bee-Bot robotas, tai visame pasaulyje populiari ugdymo priemonė, skirta patiems smalsiausiems vaikams. Šias bitutes turi priešmokyklinių ,,Pelėdžiukų“ ,,Boružėlių“ ir ,,Smalsučių“ grupių vaikai.

Šis spalvingas, lengvai valdomas ir draugiškas mažasis robotukas yra puiki priemonė mokytis raidžių, skaičių, sužinoti kur yra kairė ir dešinė, ugdyti loginį mąstymą. Be jokios abejonės, vaikus sužavės tai, kad mokytis su Bee-Bot yra neįtikėtinai smagu!

• Spalvingas dizainas patraukia kiekvieno vaiko dėmesį, o tvirta konstrukcija užtikrina įrenginio ilgaamžiškumą ir saugumą.
  • Tiksliniais krypties mygtukais galima įvesti iki 40 skirtingų komandų kurių pagalba Bee-Bot galima nukreipti judėti pirmyn, atgal, į kairę ir į dešinę.
  • Paspaudus žalią mygtuką “GO” robotukas pradeda savo kelionę.
  • Bee-bot kiekvienu savo žingsniu nukeliauja lygiai 15cm, bei gali pasisukti 90 laipsnių kampu.
  • Robotas Bee-bot, atlikęs užduotį, vaikus informuoja šviesos ir garso signalu.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gražina Atraškevičiūtė

Nuotraukos G. Atraškevičiūtės, D. Krikštaponienės

Filmuota medžiaga I. Čemerienės

3Bal2019

Į papildomą keramikos veiklą ugdytiniai kviečiami 1 kartą savaitėje. Juos keramikos paslapčių moko mokytoja Jurgita Čiplytė. Molio menas – taip puiki terapija, padedanti sumažinti stresą, atsikratyti nuovargio, lavina smulkiąją motoriką.  Užsiėmimų metu vaikai supažindinami su molio savybėmis, lipdymo galimybėmis, atranda stebuklą savyje ir sukuria įvairių keramikinių dovanėlių sau ir savo artimiesiems.

Nuotraukos Gražinos Atraškevičiūtės

2Bal2019

Balandžio 2-oji pasaulyje žymima kaip Autizmo supratimo diena. Šiai dienai paminėti visame pasaulyje organizuojamos įvairios akcijos. Mūsų lopšelis-darželis taip pat prisijungė prie organizuojamų akcijų. Viena iš jų, Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ akcija sodinti Supratimo medį ir ant medžio šakų pakabinti lašo formos lapelius su žodžiais, kurie įprasmintų supratimą. Darželio kieme sodinome jauną obelaitę, kuri augdama ir duodama derlių sustiprintų šios gražios akcijos svarbą, kad žodžiai, parašyti ant lietaus lašelių formos lapų, išaugtų į bendrą supratimą ir palaikymą žmonių, turinčių autizmo spektro sutrikimų.

Taip pat pasaulyje, minint šią dieną, vykdoma akcija LightItUpBlue, naudojami mėlynos spalvos akcentai, simbolizuojantys kvietimą visuomenę sužinoti daugiau, „šviesti(s)“ apie autizmą, išreikšti paramą asmenims su autizmo spektro sutrikimu. Lopšelio darželio bendruomenė, prisijungdama prie šios akcijos, šią dieną dėvėjo mėlynos spalvos drabužius.

Nuotraukos G. Burbulaitės, I. Čemerienės

2Bal2019

Priešmokyklinio ugdymo „Boružėlių“ grupės vaikučiai, apsilankė UAB „Glasremis“  meno stiklo dirbtuvėse, kur stebėjo, kaip atsiranda meistrų sukurti stiklo dirbiniai. Už šią nuostabią ir įdomią ekskursiją dėkojame Dovydo mamytei Danguolei.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė D. Krikštaponienė (nuotraukos autorės)

27Kov2019

Kovo 18-22 dienomis „Kiškių“ grupės vaikučiai žaidė ir vaidino pasaką „Pagrandukas“. Grupės vaikų tėveliai pratęsė pasaką namuose, kartu su vaikučiais gamindami pagrandukus. Pagrandukų kolekcija puikuojasi šalia grupės, kuria gali pasidžiaugti visi.

25Kov2019

Žemės dieną vaikai ir pedagogai susirinkę lauke siuntė linkėjimus Žemei ir kartu su savo svajonėmis paleido juos į dangų, nes pasaulinės Žemės dienos pagrindinis tikslas – suvienyti žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų – Žemės, atkreipti dėmesį į prasidedantį pavasarį, pamąstyti kokiais gerais darbais galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

12Kov2019

Nepriklausomybės dieną paminėti Panevėžio ,,Pasakos“ lopšelio–darželio vaikai ir pedagogai susitiko su   Lietuvos  kariuomenės  Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariais, kurie papasakojo  apie pilietiškumą, drąsą ir  atsakomybę. Tėvynė, gimtinė – žodžiai  kuriuos iš kareivių lūpų girdėjome minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Ar šiais laikais vaikams šie žodžiai ką nors reiškia? O pasirodo reiškia labai daug. Vaikų akys spindėjo, kai jie klausėsi karių pasakojimų, kaip galima tapti kariu, vaikai apžiūrėjo ir išbandė viską, kas yra kareiviškoje kuprinėje:  dėjosi šalmą, ,,miegojo” miegmaišyje, o ,,stebuklingai” išvirusi kareiviška košė buvo labai skani. O kur dar galimybė pasėdėti už kareiviškos mašinos vairo ir paliesti tikrą ginklą…

Dėkojame Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariams už skirtą laiką mūsų auklėtiniams ir tikrą pilietiškumo pamoką Kovo 11-osios išvakarėse.

Gražina Atraškevičiūtė