Projektas „Raidžių istorijos Pelėdžiukų mokyklėlėje“

Ikimokykliniais metais vaikai pajėgūs suprasti rašytinės kalbos ženklų sistemą taip pat lengvai, kaip ir kalbėjimo ypatumus.  Labai svarbu, kad vaiką suptų ,,raštinga“ aplinka, kuri tuos gebėjimus skatintų. Vaiko gebėjimas
orientuotis įvairių ženklų ir simbolių pasaulyje.  Rašytinė vaiko kalba neturėtų būti atskiriama nuo sakytinės vaiko kalbos, nes yra su ja susipynusi. Raštingumą plėtoja suaugusiojo ir vaiko pokalbiai lydimi įvairiausių klausimų, paveikslėlių,žaidimų, filmų siejant viską su vaiko patirtimi, išgyvenimais, vaizduote. Taip pat svarbu, kad nebūtų tikimasi iš visų vaikų vienodų veiksmų ir reakcijos bei vienodo rezultato. Vaikams su specialiaisiais ugdymosi poreikiais kalbos ugdymosi procesas užsitęsia, todėl labai svarbu sudaryti tinkamas sąlygas ar situacijas,
kurios skatintų formuotis sakytinę ir rašytinę kalbą. Įvairios projekto veiklos padės vaikams žaismingai ir įdomiai įsiminti raides, skatins vaikų kūrybiškumą kuriant istorijas, tobulins rišliąją kalbą pasakojant bei naudojama įvairi meninė raiška tobulins gebėjimą vizualizuoti.

Projekto dalyviai – 5-7 m. vaikai ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo mokiniai, jų tėveliai, pedagogai.

TIKSLAI
Susirasti draugų iš kitų ugdymo įstaigų.
Supažindinti mokinius su raidėmis sukuriant įdomią istoriją (pasaką) apie pasirinktą raidę.

Istorijų (pasakų) kūrybai panaudojant įvairias menines raiškos priemones (piešinius, koliažą, muziką, šokį, vaidinimą), skatinti vaikų kūrybiškumą, kalbinių gebėjimų raišką bei vizualizaciją.

Panaudoti ir pritaikyti keletą IKT priemonių.
Išmokti bendradarbiauti ir smagiai praleisti laiką.

REFLEKSIJA

Platforma eTwinning suteikė galimybę bendrauti, bendradarbiauti, kurti, dalintis ir jaustis bei būti įdomiausios besimokančios Europos bendruomenės dalimi. Projekte “Raidžių istorijos Pelėdžiukų mokyklėlėje” aktyviai dalyvavo 6 ugdymo įstaigos iš Lietuvos ir 1 įstaiga iš Bulgarijos. Projektas vyko nuo 2020 m. vasario 3 d. iki 2020 m. birželio 1 d. Praleidome kūrybiškai, įdomiai, linksmai laiką. Išmokome raides ne tik užrašyti ir atpažinti, bet ir pasekti pasaką, suvaidinti, suklijuoti, iškepti, sukonstruoti ir net sudainuoti pasitelkiant į pagalbą tikrus muzikantus.

Rezultatais labai džiaugiamės! Ačiū aktyviems dalyviams!

Kristina Kurnickienė,
logopedė, projekto autorė